رد کردن لینک ها

مرکز همایشهای Convention center باکو

” یک بنای فوق مدرن، با قابلیت ارائه رویدادهایی در بالاترین سطوح ملی و بین المللی “

مرکز همایشهای Convention center باکو یک سالن بزرگ و مجلل با ظرفیت ۳۵۰۰ نفر دارد، که همچون نگین در باکو می درخشد. این سالن مدرن در ایام عید کنسرت ابی و داریوش و .. می باشد.

این بنای باشکوه با ۴۶۰۰۰ متر مربع فضای مفید بوده و مجهز به تمام زیرساخت های لازم می باشد.  از ویژگی های مدرن و تکنولوژیک برتر برجسته آن می توان به مانیتور بزرگ چند هزار پیکسلی که در روی سطح مرکز نصب شده است اشاره کرد.

مرکز همایش Convention center باکو دارای ۱۷ سالن کنفرانس مجزا با ظرفیت حداکثر ۲۵۰۰ نفر است.  همچنین علاوه بر سالن های کنفرانس اشاره شده و سالن های سخنرانی ، اتاق های جلسات و کارگاه ها نیز وجود دارد.

مفهوم طراحی

مفهوم طراحی نه تنها آینده امیدوارکننده باکو بلکه طبیعت آن را به عنوان یک بندر تجاری مهم ، صنعتی و توریستی نشان می دهد. این پروژه ساختار منطقی و نوع شناسی مدرن مرکز همایش را با خطوط جاری معماری مدرن ترکیب می کند. طراحی ساختمان امکان برگزاری رویدادهایی با اشغال کامل ۴۵۰۰ نفر را فراهم می آورد.

معماری Convention Center ساختمان توسط ” کوپ هیملبلائو “، دفتر معماری معروف اتریشی انجام شده که این مجموعه در سال ۱۹۶۸ در وین تأسیس شد. طراحی هایی که توسط این دفتر انجام شده اند غالبا از معماری های مختلف ساختارشکن تقلید می کنند.

طراحی مرکز همایش باکو نه تنها نمادی برای مفهوم عمومی شهری پایتخت آذربایجان بوده، بلکه به شدت مدرن، سازگار با محیط زیست، ارگونومیک و پیشرفته است.

این ساختمان به شکلی طراحی شده است که دارای ورودی ها متعدد و مجزا در حوالی مرکز بوده و اتاق های کنفرانس و خدمات در کنار راهروها واقع می شود. این طراحی منحصر به فرد سبب راحتی در تردد و صرفه جویی در زمانبندی می شود.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه