رد کردن لینک ها

مجری تور زمینی باکو و سفر با مجری مستقیم تور زمینی باکو

مجری تور زمینی باکو و سفر با مجری مستقیم تور زمینی باکو

یکی از سوالاتی که همواره برای گردشگران پیش می‌آید نحوه سفر با تور به باکو یا سایر کشورهای دیگر است. بر خلاف سفرهای داخلی که مشکلات سفر و مراحلی که برای یک سفر خوب باید داشته باشید، سفرهای خارجی دارای پروسه سخت و طولانی مدت هستند. که شامل گرفتن ویزا، پرداخت عوارض و… هستند.

در این مقاله قصد داریم به معرفی کلیه مراحلی که باید برای سفر با تور به باکو طی کنید بپردازیم و مجری مستقیم تور زمینی باکو را به شما معرفی کنیم. علاوه بر این با مشکلات و مراحلی که در طول سفر با آنها مواجه خواهید شد را ذکر خواهیم کرد که در این صورت می‌توانید با داشتن اطلاعات کافی از طریق تجربه دیگران سفری آسان و لذت بخش را به باکو داشته باشید.

برای سفر به باکو به چه چیزهایی نیاز داریم؟

برای اینکه بتوانید به صورت زمینی به شهر باکو سفر کنید، چندین راه مختلف وجود دارد. اگر مایل به سفر با خودرو شخصی باشید می‌توانید از ماشین شخصی استفاده کرده و تا مرز بیله سوار یا مرز آستارا رفته و وارد شهر باکو شوید. در این حالت نیاز به این دارید که برای خودرو خود کاپوتاژ تهیه کرده و گواهینامه بین المللی هم داشته باشید.

روش دیگر این است که می‌توانید با خودرو شخصی یا اتوبوس تا مرز بیله سوار رفته و خودروتان را در پارکینگ بیله سوار متوقف کنید. سپس از آنجا مراحل عبور از مرز را طی کرده و وارد کشور آذربایجان شوید.

هر یک از روش‌های فوق نیاز به هزینه‌های مختلف و طی کردن مراحل زمان‌بر هستند که شخصا باید آنها را دنبال کرده و سفری خسته کننده را طی کنید. اما در حالتی که با استفاده از تور باکو اقدام به سفر کنید، بسیاری از این مشکلات بر سر راه شما وجود ندارند و تقریبا تمامی مراحل اداری نیز توسط مجری تور باکو طی خواهد شد.

روش اول و پر دردسر برای سفر به باکو

در این روش تمامی مراحل سفر زمینی به باکو از طریق رزرو تور زمینی باکو انجام می‌گیرد و با خیال راحت از شهر محل اقامت خود سوار شده و در باکو پیاده می‌شوید. اما برای اینکه بتوانید با ماشین شخصی یا اتوبوس به شهر باکو سفر کنید باید مراحلی را طی کنید که شامل موارد زیر هستند.

۱- تهیه پلاک بین المللی

در حال حاضر سازمان جهانگردی مسئول صدور پلاک‌های ترانزیت بین المللی است که باید از طریق آن اقدام به دریافت پلاک بین المللی برای خودرو خود بکنید. مدارکی که برای گرفتن پلاک بین المللی باید همراه داشته باشید شامل موارد زیر است که پس از طی مراحل اداری پلاک به شما اعطا خواهد شد.
شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه(برگ سبز رنگ)
سند و فاکتور فروش خودرو(سند کارخانه)
کارت ماشین
گواهی نامه
بیمه نامه
پاسپورت
عکس سه در چهار برای گواهی‌نامه بین المللی
هزینه‌ها به طور کامل

از طرفی کاپوتاژ خودرو نیز به صورت یکساله است(اما چون تا یک ماه مانده به پایان اعتبار امکان خروج از مرز را نخواهید داشت، بنابراین بهتر است بگوییم که اعتبار آن ۱۱ ماهه است) که تا یک سال می‌توانید از تمامی مرزهای ایران به کشورهای دیگر تردد داشته باشید. نکته قابل توجه این است که اگر قبل از پایان اعتبار این سرویس را لغو نکنید باید جریمه‌ای را پرداخت کنید.

۲- تهیه گواهینامه بین المللی خودرو

برای دریافت این گواهینامه باید مدارک زیر را در دست گرفته و با مراجعه به یکی از دفاتر کانون جهانگردی و اتومبیل رانی، اداره پست و یا به صورت اینترنتی درخواست خود را برای گرفتن پلاک بین المللی ثبت کنید.
باید حتما گواهینامه رانندگی کشور ایران را داشته باشید که حداقل یک ماه اعتبار داشته باشد. با این مدت اعتبار، می‌توانید گواهینامه بین المللی یکساله دریافت کنید. در صورتی هم که بخواهید گواهینامه بین المللی سه ساله دریافت کنید لازم است که گواهینامه ملی با اعتبار سه سال داشته باشید.
یک قطعه عکس ۴*۳
در صورتی که از قبل گواهینامه دارید باید آن را تحویل دهید
ارائه اصل صفحه اول از گذرنامه(پاسپورت)

پس از ارائه مدارک فوق نهایتا پس از ۱۰ روز کاری گواهینامه بین المللی شما صادر شده و می‌توانید اجازه رانندگی در کشورهای دیگر را داشته باشید.

۳- گرفتن ویزا آذربایجان

برای گرفتن ویزای آذربایجان، پیشنهاد می‌شود به یک آژانس معتبر مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کند. این کار باعث می‌شود که تمامی مراحل کار خود را در یک شرکت یا آژانس انجام دهید که از ابتدای کار در جریان سفر شما هستند.

برای اخذ ویزای آذربایجان، کافی است عکس پاسپورت خود را برای آژانس ارسال کنید تا نسبت به ویزای شما اقدام شود. معمولا سه روز کاری برای آماده شدن ویزا زمان نیاز است. هزینه ویزا نیز بسته به کشوری که سفر می‌کنید متغیر خواهد بود.

هنگام گرفتن ویزا به این نکته هم توجه داشته باشید که از بیمه مسافرتی استفاده کنید. هزینه بیمه زیاد نیست و می‌تواند تضمین خوبی برای اتفاقات ناگواری که ممکن است برایتان رخ دهد باشد.

۴- پرداخت عوارض خروج از کشور

با رسیدن به مرز باید حداقل دو ساعت قبل از خروج عوارض خروج از کشور را پرداخت کرده باشید و رسید آن را نیز به همراه داشته باشید تا قادر به عبور از مرز باشید. تا زمانی که عوارض خروج از کشور را پرداخت نکنید امکان خروج از کشور را نخواهید داشت. در حال حاضر عوارض خروج از کشور به شرح زیر است.
اول ۲۲۰٫۰۰۰ تومان
دوم ۳۳۰٫۰۰۰ تومان
سوم به بعد ۴۴۰٫۰۰۰ تومان

عوارض خروج از کشور برای مقاصد گردشگری مذهبی هم ۵۰ درصد مبالغ فوق است.

مجری تور زمینی باکو و سفر با مجری مستقیم تور زمینی باکو

روش دوم و کم دردسر برای سفر به باکو

در این روش شما با مجری تور زمینی باکو طرف هستید. کلیه کارهایی که برای سفر لازم است توسط مجری مستقیم تور آذربایجان انجام خواهد گرفت و نیازی به طی کردن مراحل مختلف برای سفر به باکو ندارید.

در این روش کافی است تا مرز رفته و سپس لیدری که مسئولیت سفر شماست را پیدا کنید. از آنجایی که در این تور شرکت کرده‌اید، کلیه کارهای مربوط به گرفتن ویزا، پرداخت عوارض خروج از کشور و سایر موارد اداری توسط مجری تور انجام خواهد گرفت و شما نیازی ندارید به صورت شخصی این مراحل را دنبال کنید.

از آنجایی که در سفر با تور نیز خودرو خود را همراه نخواهید داشت نیازی به گرفتن کاپوتاژ و گواهینامه بین المللی هم نیست.

در مجموع کشور ما با جمهوری آذربایجان دارای دو پایانه مرزی مشترک است. در ادامه با این دو پایانه مرزی آشنا می‌شوید:

۱- مرز آستارا: مهم‌ترین و پر رفت و آمدترین مرز برای ورود به کشور آذربایجان، مرز آستارا ست که در نزدیکی شهر آستارا قرار دارد. از این مرز تا باکو ۳۵۰ کیلومتر راه پیش روی شماست. این مرز به صورت ۲۴ ساعته باز است و هر زمان که قصد خروج از کشور و ورود به آذربایجان را داشته باشید می‌توانید از این مرز استفاده کنید.

۲- مرز بیله سوار: مرز بیله سوار، مرز دیگری است که با استفاده از آن می‌توانید وارد خاک آذربایجان شوید. این مرز در استان اردبیل و شهرستان مرزی بیله‌سوار واقع شده و تا باکو ۲۲۰ کیلومتر فاصله دارد. مرز بیله سوار نیز به صورت ۲۴ ساعته باز است که می‌توان از آن برای سفر به باکو استفاده کرد.

تلفن تماس : ۰۲۱۷۵۰۳۸۲۵۰

نظرات

  1. تور باکو از اردبیل تور زمینی باکو از شهر اردبیل - بریم باکو
    پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه