رد کردن لینک ها

تور زمینی نخجوان

سفر به شهر آرامش و امنیت


بنظر شما ارزانترین و مناسب ترین شهر هم مرز با ایران برای مسافرت کدام شهر است؟ نخجوان یا وان ؟ یا ایروان!
با توجه به قیمت بسیار ارزان هتل غالبا با خدمات صبحانه، نهار، شام و نوشیدنی متنوع و فضای امن؛ شهر نخجوان در قیاس با شهرهای وان و ایروان بسیار مناسب تر و معقول تری است. برنامه ریزی دقیق در تور زمینی نخجوان ؛ شاهکلید اصلی ثبت لحظات و خاطرات خوشی بوده که مجموعه بریم باکو با تجربه چندین ساله برگزاری مستقیم تور زمینی باکو، تور زمینی وان، تور زمینی ترابزون و تور زمینی نخجوان، با برنامه ریزی هوشمندانه هزینه سفر زمینی به نخجوان و مقاصد دیگر را بصورت چشم گیر کاهش میدهد.
همچنین ما در این نوشته در تلاش هستیم تا شهر نخجوان را به شما معرفی کرده و راهنمای سفر زمینی به نخجوان برای شما باشیم.


در مورد نخجوان بیشتر بدانیم!


همانطور که میدانیم، شهر نخجوان مرکز ایالت جمهوری خودمختار نخجوان بوده و یکی از شهرهای زیبای کشور آذربایجان می باشد. این شهر با قدمت ۳۵۰۰ ساله خود یکی از خاستگاه های تاریخ بشریت بوده که منابع معتبر تاریخی تاسیس آن را بیش از ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد نشان میدهد. این شهر همچنین از شهرهای قدیمی کشور زیبای جمهوری آذربایجان بوده که هر ساله بدلیل فاصله بسیار نزدیک با شهرهای ایران، مقصد گردشگری بسیاری از هم وطنانمان بوده و هست. از مزیتهای دیگر این جمهوری خودمختار نداشتن ویزا برای مسافران ایرانی بوده، یعنی شما برای ورود به نخجوان هیچ الزامی برای دریافت ویزا و مراجعه به سفارت ندارید و فقط با داشتن پاسپورت می‌توانید ۱۵ روز در این منطقه خودمختار تردد داشته باشید.


همچنین نخجوان، ارزانترین مقصد گردشگری با بهترین خدمات در سفر به خارج کشور است، طوریکه هزینه اقامت در نخجوان در هتلهای شیک و زیبا با خدمات صبحانه، نهار، شام و انواع نوشیدنی بسیار مناسب تر نسبت به رقبای منطقه ی خود، ارمنستان و گرجستان است.

امنیت این جمهوری خودمختار در میان کشورهای منطقه خارومیانه مثال زدنی و بی بدیل بوده و هیچگاه دچار بحرانهای سیاسی و منطقه ی، جنگ و …. نشده است.

 


از نکات جالب توجه سفر به نخجوان این است که نیازی به تهیه بلیط هواپیما به نخجوان ندارید و می توانید بصورت زمینی به نخجوان سغر کتید. تعطیلات عید نوروز ۱۴۰۰ فرصت این را دارید که با ثبت نام تور زمینی نخجوان، در تور زمینی نخجوان از طریق مجموعه بوتا تراول کارگزار معتبر هتل های نخجوان شرکت کنید.


در چه فصلی باید به نخجوان سفر کرد؟


اگر در نوروز ۱۴۰۰ قصد رزرو تور زمینی نخجوان دارید، بهترین زمان سفر زمینی به نخجوان بین اوایل فروردین تا اواسط ماه مهر و بعضا اوایل آبان ماه می باشد. از اواسط پاییز تا تا اواخر اسفندماه آب و هوای نخجوان سرد بوده و پیشنهادی در خصوص سفر در این بازه زمانی نسبت به تجربه چندین ساله برگزاری تور زمینی نخجوان نمیشود.


در نخجوان کجا را باید دید؟


شهر زیبای نخجوان اماکن زیادی برای دیدن دارد که در تور زمینی نخجوان میتوانید از آن ها بازدید کرد. اما پیشنهاد میشود موارد زیر را جهت بازدید حتما در نظر داشته باشید :
قلعه خان / آرامگاه حضرت نوح / غار اصحاب کهف / مقبره مومنه خاتون / برج ساعت / خان سارایی / دریاچه باتابات / موزه تاریخ ایالتی / یاد بود دده قورقوت


خوشمزه‌جات نخجوان


نخجوان شهر زیبا و کوچک در نزدیکی مرز ایران با عادات غذایی مشابه منطقه آذربایجان جنوبی ( ایران ) است، شما در این شهر میتوانید انواع خوشمزه جات و شیرینی های لذیذ با طبخ آذری پیدا کنید، همانطور که گفته شد، غذاهای نخجوان بسیار شبیه به غذاهای آذربایجانی و همچنین کشورمان ایران دارد. از محبوب ترین غذاها می توان انواع کباب ها، پیتی، دلمه بادمجان ، دلمه برگ مو، قوورما (قورمه) ، آیران آشی، سوت پلو و…. اشاره کرد که طرفداران زیادی بین توریست ها بلخص مسافران ایرانی تور زمینی نخجوان است.


اقامت در نخجوان


شهر نخجوان در آذربایجان به مانند شهر زیبای باکو، هتل‌های زیاد و متنوعی ندارد، ولی تعداد کم هتل دلیلی بر کیفیت بد ارائه خدمات آنها به مسافران نمی باشد، طوریکه با قاطعیت تمام میشود گفت که تمامی هتل های این شهر توریستی از نظر کیفیت در سطح مطلوب هستد. در این راستا یکی از محبوبترین هتلهای نخجوانهتل ۵ ستاره تبریزبوده که در مرکز شهر نخجوان است که گردشگران میتوانند با پای پیاده از بسیاری از جاذبه‌های شهر بازدید کنند.


بازگشت به بالای صفحه