ترانسفر از مرز آستارا تا باکو چگونه انجام می شود؟

باکو  در سال های اخیر به یکی از مقاصد توریستی ایرانیان تبدیل شده است. در حال حاضر بسیاری از ایرانیان قادر به پرداخت هزینه هتل در شهرهای مختلف ایران نیستند. ضمن اینکه در برخی از مواقع با کمبود شدید هتل نیز مواجه می شوند. کمبود امکانات رفاهی و تفریحی نیز باعث شده بسیاری از جوانان به سفرهای خارجی روی آورند.  بسیاری از کشورهای اروپایی، استرالیا و کانادا گزینه مناسبی برای سفرهای خارجی هستند اما هزینه بسیاری را به خود اختصاص می دهند و به همین خاطر ترانسفر از مرز آستارا تا باکو مورد توجه قرار می‌ گیرد.

ترانسفر از مرز

چرا سفر زمینی به باکو؟

 در واقع سفر زمینی به باکو بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است و می تواند امکانات مورد نیاز ایرانیان را برای آن ها فراهم آورد. در سال های اخیر سفر به کشورهای همسایه همچون آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، ترکیه و دبی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. علت این موضوع نیز کاملاً مشخص است. سفر به این کشورها به شکل زمینی امکان پذیر بوده و نیاز به پرداخت هزینه سنگین برای آن نیست. همچنین در بیشتر موارد کشورهای همسایه قوانین سخت گیرانه برای ورود به کشور تعیین نمی کنند. از این رو ترانسفر از مرز آستارا تا باکو به مراتب ساده تر و راحت تر است.

آذربایجان در مرز شمالی کشور ایران قرار دارد. این کشور با ایران مرز آبی و زمینی دارد. کشور آذربایجان اشتراکات فرهنگی، دینی، آداب و رسوم، تاریخی و …. با مردم ایران دارد. همین شباهت‌ ها باعث شده که ایرانی ها در کشور آذربایجان احساس راحتی داشته باشند. البته مردم آذربایجان نیز با ایرانیان رابطه بسیار خوبی دارند و آن ها را به چشم هم وطنان خود در یک کشور دیگر نگاه می کنند. در شهر باکو هتل های بسیاری وجود دارد و همین مسئله امکان استراحت و پذیرایی از ایرانیان را فراهم می کند.

تهران باکو با سواری

مرز زمینی آستارا باکو تا پیش از سال ۲۰۱۹ با ناهمواری و چاله های بسیاری همراه بود اما در حال حاضر این جاده با استانداردهای اروپایی تصدیق کامل پیدا کرده است. از این رو اگر کسی بخواهد برای سفر تهران باکو سواری را انتخاب کند، گزینه ارزان و راحتی را انتخاب کرده است. فاصله تهران تا باکو حدود 800  کیلومتر است. بنابراین اگر قصد سفر از تهران به باکو را داشته باشید، بعد از 18 تا 24 ساعت به باکو می رسید.

ترانسفر از مرز

برای ترانسفر از مرز آستارا، سواری های مرزی را انتخاب کنید. البته خودروی شخصی نیز می تواند برای این سفر مورد استفاده قرار بگیرد. فاصله آستارا تا باکو با سواری حدود دو ساعت و نیم است. در این جاده هیچگونه دست انداز، چاله، ناهمواری، چراغ قرمز و … وجود ندارد و می توانید با خیال آسوده سفر کنید. اگر سفر زمینی از آستارا تا باکو را انتخاب کردید، بهتر است ابتدا رزرو سواری آستارا باکو را انجام دهید تا اسم شما به عنوان مسافر باکو ثبت شود.

 افرادی که تمایل دارند ترانسفر از آستارا تا باکو را تجربه کنند، می توانند از خدمات گمرک مرزی 24 ساعته بهره مند شوند. خدمات 24 ساعته گمرک مرزی باعث شده که دیگر در صف های طولانی منتظر نمانید. البته خدمات گمرک مرزی تنها مختص به مرز آستارا نیست. برای ترانسفر از مرز بیله سوار نیز می توانید از خدمات گمرک مرزی 24  ساعته بهره مند شوید.

بیله سوار نیز مانند آستارا در نقطه مرزی ایران و آذربایجان قرار دارد. در واقع افرادی که سفر زمینی به باکو را انتخاب می کنند، از دو مرز آستا یا بیله سوار اقدام به خروج از کشور و ورود به آذربایجان می نمایند.

پرداخت عوارض برای ترانسفر از مرز بیله سوار یا آستارا

برای ترانسفر از مرز بیله سوار یا آستارا نیاز به پرداخت عوارض دارید. البته دیگر عوارض بسیار بالا برای خروج از کشور پرداخت نمی شود و تمام مراحل برای ترانسفر از مرز آستارا تا باکو به راحتی مهیاست. در واقع فردی که قصد ترانسفر با باکو را دارد، فقط کافی است به سایت اینترنتی بانک ملی مراجعه کند و در آن سایت عوارض تعیین شده را پرداخت نماید. پرداختی این عوارض باید در سیستم نیروی انتظامی ذخیره و ثبت شود. این ثبت و ذخیره با توجه به شماره ملی و پاسپورت انجام می گیرد.  

ترانسفر از مرز

هزینه ترانسفر از مرز آستارا تا باکو

برای ترانسفر از مرز آستارا تا باکو از سواری های مجهز استفاده کنید. تاکسی های بسیاری در مرز به سمت باکو می روند. شما می توانید تاکسی های مجهز همچون بنز را برای رفتن به باکو انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هزینه ترانسفر از مرز آستارا تا باکو بین 15 تا 30 منات است. هر منات آذربایجان برابر ۱۵۶۳۰ تومان می باشد. تمام این مسائل نشان می‌ دهد که سفر زمینی به باکو از سفر با قطار و هواپیما مناسب تر و ارزان تر است. ضمن اینکه این سفر نیاز به طی کردن زمان طولانی نیز ندارد.

جهت رزرواسیون سواری از مرز آستارا تا باکو، با مراجعه به بخش ” تماس با ما ” سایت و همچنین تماس از طریق واتساپ با شماره 09339676414 ، هماهنگی قبلی ترانسفر مرز تا باکو خود را انجام دهید.

مقاله پیشنهادی ما به شما: تور زمینی باکو

Open chat